День пам'яті "Героїв Крут"

/Files/images/dlya_novin/0129-kruty.jpg
Організатор:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Дата початку:
Час початку:
Місце проведення заходу:
Центральна міська бібліотека ім. М.М. Коцюбинського
Опис:

Бій під Крутами посідає чільне місце в національній історичній пам’яті, проте на думку фахівців-істориків досі немає цілісного опису крутянських подій.

29 січня бібліотека долучилася до вшанування пам’яті полеглих героїв: тричі об 11:00, о 13:00 та о 15:00 збирала аудиторію різних поколінь на свої заходи аби дати можливість людям дізнатися більше про бій під Крутами, знати його правдиві, а не міфологізовані політиками, причини, події і наслідки. І студенти поважного віку бібліотечного «Університету 60 «плюс», і учнівська молодь Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту взяли активну участь в обговореннях подій минулого та сучасності підчас години історичної пам’яті «Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути…», відеопереглядів фільмів, віртуальної екскурсії до меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» та огляду книжково-ілюстративної виставки «Лицарство Крут».

Зараз повторюється історія майже столітньої давнини. Знову незалежність, знову ейфорія перемоги і знову загроза зі Сходу. Але ми віримо, що сучасний українець, сформована ним влада та світова громадськість стали мудрішими, досвідченішими, далекогляднішими, і спільними зусиллями ми відвернемо те лихо, що може розгорітися через чиїсь імперські амбіції та чиюсь слабкість духу. Важко переоцінити героїчний чин молоді того періоду. Їх жертовність стала прикладом у боротьбі за українську незалежність для багатьох поколінь людей і продовжує зараз спонукати до активних дій патріотичну молодь. Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо.

/Files/images/pod_2015/Крути3437_n.jpg/Files/images/pod_2015/Крути8204_n.jpg/Files/images/pod_2015/Крути2410_n.jpg/Files/images/pod_2015/КрутиIMG_20150129_111917.jpg

На інтернет-сторінках:

Відеосюжет ТРА Новий Чернігів