Їхніми іменами названі вулиці Чернігова

23 листопада 2017 року в бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла відкрита лекція історичного факультету «Університету 60 плюс» з циклу "Їхніми іменами названі вулиці Чернігова".

/Files/images/storichniy_fakultet/Shrag_Ilya2.jpg

Цього разу дізнались про Іллю Людвіговича Шрага, громадського та політичного діяча, чернігівського адвоката.

Майже все життя Іллі Шрага було тісно пов’язане з Черніговом та Чернігівщиною, для багатьох він був другом, порадником та взірцем для наслідування.

Селяни, яких він неодноразово захищав у суді, називали його «батьком». «Дорогий і рідний батько українського народу» - часто саме так звертались до нього у листах люди, для яких Ілля Шраг був останньою надією на справедливість.

В 1890-х рр. І. Шраг провадив наполегливу боротьбу за впровадження української мови в початковій школі: «лише тоді наша школа буде поставлена на шлях живої народної школи, якщо, перш за все, в ній буде дозволено викладання народною мовою... Поряд із тим необхідно видання читанок і підручників місцевою мовою».

Дякуємо історику та краєзнавцю Олені Ісаєнко за її невичерпні знання про історію рідного краю!

23 серпня цього року виповнилося 170 років від дня народження Іллі Людвиговича Шрага (1847-1919). Якщо вас зацікавила особистість Іллі Шрага, бібліотека ім. М.Коцюбинського пропонує вам добірку книг та статтей про його життя і діяльність.

/Files/images/nov_nadhodjennya/img124.jpg/Files/images/nov_nadhodjennya/img319.jpg/Files/images/nov_nadhodjennya/img320.jpg /Files/images/nov_nadhodjennya/1917.jpgобкл.Чернігівська міська дума /Files/images/storichniy_fakultet/ббібліогр Шраг.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 133