Лицар української пісні. До 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка

Червона рута - Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та Володимир Івасюк "Песня-71"

Пісня Володимира Івасюка «Червона рута» стала однією з найвідоміших українських пісень у світі.

Володимир написав її у 1970 році під час навчання у Чернівецькому медичному інституті. У вересні 1970 року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» прозвучала прем'єра пісні, яку виконував дует: сам автор і Олена Кузнецова. У 1971 році «Червона Рута» стає переможцем першої радянської «Пісні року» і невдовзі після цього потрапляє на перші місця популярності в багатьох країнах Східної Європи.

/Files/images/knijkov_vistavki/DSC_0221.JPG

Пропонуємо переглянути книжково-ілюстративну виставку "Лицар української пісні", підготовлену до 70-річчя талановитого українського композитора.

/Files/images/knijkov_vistavki/monolog_pered_oblychchyam_brata-2003.jpg

Унгурян Т. Монолог перед обличчям брата. - Київ: Просвіта, 2003

Ця документальна повість — довірлива щемлива розмова журналіста Тараса Унгуряна із сестрою знаменитого композитора Оксаною Івасюк. У книзі використано фотоілюстрації з архіву родини Володмира Івасюка та Чернівецького Меморіального музею композитора.

/Files/images/knijkov_vistavki/volodymyr_ivasyuk_perlyny_duhovnosti_ukrayiny-2011.jpg

Філіпенко І.Володимир Івасюк: перлини духовності України Київ:Смолоскип, 2011

Есе молодої дослідниці з Луганська про життя і творчість Володимира Івасюка.

/Files/images/knijkov_vistavki/muzychni_tvory-2009.jpg

Івасюк О.Володимир Івасюк. Музичні твори. - Чернівці: Букрек, 2009

Найбільш повне на сьогодні зібрання пісень Володимира Івасюка. Містить 80 його творів.

Інтернет-сторінки:

Галина Терещук Феномен Володимира Івасюка. Сьогодні українському композиторові було б 70
Тетяна Козирєва. Пісня буде поміж нас. Про Володимира Івасюка розповідають його друзі та колеги