"Діамант у кожусі" - лекція в бібліотеці

Геній тим і вирізняється серед усіх, що він схожий на всіх, а на нього – ніхто”

10 березня в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулась відкрита лекція, присвячена відзначенню Шевченківськіх днів в Україні. Небагато з тих, кому випало безсмертя, здобули його такою дорогою ціною, як Тарас Шевченко. Доля не шкодувала для нього найжорстокіших випробувань і страждань. Прожив Шевченко лише 47 років, з них 25 – у кріпосному рабстві, 10 – у тюрмах та на засланні.

«Діамант у кожусі» – саме так назвав молодого Шевченка Карл Брюлов.

Шевченко належав до касти найбільш освічених людей свого часу. Одним із найпрестижніших навчальних закладів тогочасної Росії була Академія художеств, тобто Академія мистецтв, яку Шевченко не просто закінчив, а й отримав кілька дуже високих нагород. За час навчання він здобув три срібних медалі за свої роботи, подавав великі надії і повинен був їхати до Італії на навчання. Пізніше за досягнення у галузі гравюри Шевченко отримав звання академіка, яке було на четвертому рівні у табелі про ранги в Російській імперії.

Дякуємо Андрійчук Тамарі Володимирівні за чудову лекцію, яка познайомила нас з великою кількістю цікавих, вражаючих фактів.

/Files/images/pod_2017/10,03,2017 Шевченко книги1.jpg

Бібліотека запропонувала слухачам переглянути добірку книг "Тарас Шевченко - художник слова та пензля".

/Files/images/pod_2017/10,03,2017 2462_o.jpg/Files/images/pod_2017/10,03,2017 2255_o.jpg/Files/images/pod_2017/10,03,2017 50048_o.jpg

Присутні могли ознайомитися з тематичною викладкою книг "Шевченко - художник слова та пензля", що підготував читальний зал бібліотеки до лекції.