Джерела з літературного краєзнавства

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img129.jpg

Самойленко Г. Літературне життя Чернігівщини в ХІІ - ХХ столітті. - Чернігів: Видавець Лозовий В.М., 2011. - 328с.

У книзі вперше розкриваються багатогранні особливості літературного життя на Чернігівщині в ХІІ- ХХст., аналізується творчість найважливіших його представників, спадщина яких виходить за межі цього регіону: Л. Баранович, І. Галятовський, І. Величковський, М. Гоголь, Є. Гребінка, Л. Глібов, М. Коцюбинський, Б. Грінченко, В. Самійленко, М. Вороний, П.Тичина, О. Довженко, О.Десняк, О. Ющенко, Ю. Збанацький, Є. Гуцало, С. Реп'ях та ін.


/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img123.jpg
Письменники Чернігівщини: Бібліографічний довідник. - Чернігів - Ніжин: Черніг. обереги; Аспект-Поліграф, 2005. - 80с.

У книзі систематизовано й висвітлено різноманітний матеріал про майстрів слова - членів Національної спілки письменників України, які зараз живуть і працюють у Чернігові, Ніжині, Прилуках, в інших містах і селах нашого краю.
Покажчик укладений за алфавітним принципом. Спочатку подається біографічна довідка, яка містить стислі відомості про час і місце народження, освіту, твори, що вийшли окремими виданнями. Далі - список основної літератури, котрий складається з творів письменника, рецензій на них, нарисів про його творчу діяльність.

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img127.jpg

Поетичні голоси Чернігівщини. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2003. - 336с.

У збірнику нарисів, ессе, статей, етюдів з літературного краєзнавства оглядається творчість найбільш відомих поетів давньої і сучасної Чернігівщини.
книга розрахована на широкий загал читачів, шанувальників поезії рідного Придесення.

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img121.jpg


Під небом Полісся: Поетична антологія сьогоднішньої Чернігівщини. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2003. - 256с.

Ця книга - унікальна, бо вній зібрані твори найпопулярніших поетів, що живуть і працюють на Чернігівщині саме сьогодні. Не всі народилися і виросли в прридеснянському краї, не всі вони пишуть тільки про поліський край (та інакше й не може бути в творчості), але кожен з них окрилений давниною та сучасністю сіверської землі, її людьми, красою тутешньої природи.
Розрахована на широкі читацькі кола, а передовсім на педагогів та студентів, учнів технікумів, профтехучилищ, школярів.

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img120.jpg


Чернігівський шлях: Антологія прози сьогоднішньої Чернігівщини. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2004. - 304с.

У цій книзі слово мають провідні прозаїки поліського краю, ті, що живуть і працюють сьогодні на рідній землі. Кожен з них по-своєму бачить світ, обирає собі улюблену тему, своєрідно тлумачить її. Але всі майстри пера об'єднані любов'ю до працелюбних людей, неповторної краси ландшафтів Чернігівщини.
Гадаємо, що тут є твори на будь-який смак. І читацький загал з інтересом познайомиться з ними.


/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img160.jpg

Літературна спілка "Чернігів": Бібліографічний довідник. - Чернігів : Б.в., 2002. - 66с.

У біобібліографічному покажчику систематизовано й висвітлено різноманітний матеріал про майстрів слова, членів літературної спілки "Чернігів", які нині живуть і працюють у Чернігові, Києві, Мені, Ніжині, Острі, Борзні. Більшість з них не є членами Національної спілки письменників України.
Покажчик укладений за алфавітним принципом. Спочаткупублікується біографічна довідка, далі - список основної літератури, котрий складається з творів письменника, рецензій на них, нарисів про його творчу діяльність. Усе це подається в хронологічній послідовності. Покажчик має допоміжний "Іменний покажчик". Частково анотований.
Видання зацікавить викладачів шкіл і вузів, учнів і студентів, працівників бібліотек, музеїв, краєзнавців, всіх, хто шанує й любить красне письменнство рідного краю.
Біобібліографічний покажчик приурочується 10- річчю з часу її утворення.

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/img118.jpg

Станція Чернігів: Поетична антологія.- Львів : Сполом, 2002 .- 64с.

"Станція Чернігів" - це антологія-станція поетів Чернігівщини, декотрі з яких вже за межами Чернігівщини, але не гублять зв'язків зі своїм корінням. Не всі вони і народились у Чернігівщині, але Чернігівщина - це те, що їх об'єднує. Зрештою, Юрко Бедрик чи Анатолій Дністровий ніколи не будуть повністю лише київськими поетами, скільки би вони в майбутньому у столиці не прожили. Бо Чернігівщина лишила їм у серці "те, що не вмирає".
Шість поетів ( Юрій Бедрик, Сергій Дзюба, Тетяна Дзюба, Анатолій Дністровий, Оксана Розумна (Куценко), Олена Степаненко) і в кожного у серці своє
"те, що не вмирає". Загалом, вони - це вже історія поезії кінця ХХ-го століття. Загалом, вони - це ще, очевидно, майбутнє поезії нового століття.

/Files/images/lteraturne_kraznavstvo/Маринчик.jpg
Маринчик, С.Г. Сузір'я талантів (літературні портрети земляків). - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2009. - 400с.

Нова книга відомого українського письменника Станіслава Маринчика - це своєрідний підсумок багаторічних пошуків і досліджень творчих біографій видатних земляків.
Чимало вихідців з Ічнянщини зробили помітний внесок у скарбницю духовностей не тільки української нації, а навіть світового мистецтва та науки. Зокрема скульптори: Іван Мартос і Памела Забіла, письменик Степан Васильченко, лінгвіст Сергій Маслов, композитор Левко Ревуцький та інші.
Протягом багатьох років з окремими героями книги автор спілкувався, підтримував дружні відносини. про побачене й пережите письменник правдиво розповідає на сторінках своєї книги.
Це перша спроба письменника в одній книзі відтворити 32 творчі біографії видатних земляків.
Видання розраховане на широке коло читачів, освітян, працівників культури, краєзнавців, студентську та шкільну молодь.

Кiлькiсть переглядiв: 2114