2012 рік

/Files/photogallery/8027/PB020001.JPGВіктор Кошмал зі студійцями

22 листопада 2012 року
о 16:30 у міській бібліотеці ім. М.Коцюбинського відкрилася виставка фотографій "Життя навколо нас" дитячої фотостудії "Пошук" Обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Керівником фотостудії є відомий чернігівський фотохудожник - Віктор Миколайович Кошмал. На виставці представлені роботи студійців, які разом зі своїм наставником пізнають таємниці фотографічної справи та вчаться бачити навколишній світ.



Відкриття виставки привітали друзі В.Кошмала за покликанням Валерій Шайгородський та Микола Турчин.

Кожен зі студійців був запрошений презентувати свої роботи.

/Files/photogallery/8027/CIMG9160.JPG/Files/photogallery/8027/CIMG9161.JPG/Files/photogallery/8027/CIMG9163.JPG/Files/photogallery/8027/CIMG9165.JPG











Открытие выставки

Відкриття виставки.


На гостей чекає виставка Віктора Кошмала

/Files/photogallery/8020/P9110205.JPG
«До Довженкових джерел»
– саме під такою назвою відкрилася нещодавно у Чернігівській міській бібліотеці імені М.М.Коцюбинського виставка відомого фоторепортера Віктора Кошмала, члена Національної спілки фотохудожників України, лауреата і переможця міжнародних виставок і конкурсів.

Організована в рамках святкування 60-річного ювілею міської бібліотеки для дітей імені О.П. Довженка фотовиставка представляє майже тридцять робіт, виконаних автором у романтичній манері. Фотохудожник емоційно намагається довести кожному, що джерела Довженкового таланту – це і краса придеснянської природи, «зачарованої Десни», і вміння «бачити … зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах».

Таким мрійливим, оригінальним і дивним постає за своїми фотознімками і Віктор Кошмал. На думку відвідувачів, біля таких чудових фотокартин хочеться постояти і подумати, згадати рідних, дитинство. Адже «всі ми родом з дитинства».

З біографічної довідки про автора виставки дізнаємося: «Віктор Миколайович Кошмал народився 1953 року у місті Бахмачі Чернігівської області. Життя, як то кажуть, не балувало. Всього прийшлось робити: і допомагати діду пасти корів, і вести домашнє господарство, і косити траву та рубати дрова. Навчався у середній школі № 1, яку закінчив у 1970 році. Потім працював на хлібозаводі вантажником, водієм. В 1971-1973 рр. проходив строкову службу, по закінченню якої вступив до Чернігівського педагогічного інституту. Фотографуванням захопився в дитинстві, коли хрещений батько на 12-річчя подарував йому фотоапарат «СМЕНА-Б», який став улюбленим на багато років. Відтоді і до сьогоднішнього дня триває творче життя Віктора Кошмала як фоторепортера. А перші університети, шлях до пізнання таїнства фотомистецтва відбулися у студентські роки, коли перейшов на заочне навчання. Пішов працювати до Палацу піонерів завідуючим фотолабораторією та керівником гуртка. Навчаючи дітей, сам постійно удосконалював свою майстерність. Наснаги додали перші знімки, які з'явилися у пресі. Почали запрошувати до участі у конкурсах, виставках. Як керівник гуртка пройшов з підопічними не одну сотню кілометрів чарівним улюбленим містом та навколишніми селами й лісами, шукаючи та відтворюючи у своїх працях неповторну красу рідного краю та його трударів. Згодом був запрошений працювати керівником дитячої фотостудії «Пошук» до обласної станції юних техніків (нині - обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді). Пройшли роки. За цей час змінилося ставлення Віктора Миколайовича як керівника, і як фотомайстра. Постійно перебуваючи у творчому пошуку разом із гуртківцями студія здобула всеукраїнське визнання, досягла перемог, беручи участь у провідних всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Кращі фотознімки були неодноразово представлені на конкурсах Національної спілки фотохудожників України, газети «День», інформаційного агентства «Укрінформ», «РНL-фотолєнта», фірми «CANON».

Г.П. Сурніна, головний методист Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського

Фотовиставка Віктора Кошмала «До Довженкових джерел» відкрита для відвідувачів у мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» у приміщенні центральної міської бібліотеки імені М.М.Коцюбинського (вул. Кирпоноса, 22, 1 поверх) з 10.00 до 18.00.



/Files/photogallery/8015/S7300023.JPG
23 серпня 2012 року
в мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського відбулося відкриття фотовиставки члена Національної спілки фотохудожників України, голови обласної організації НСФХУ в Чернігівській області Турчина Миколи Павловича «Чернігів стародавній» що приурочена до 21–й річниці незалежності України.

Відеосюжет

Выставка Николая Турчина


/Files/photogallery/8009/1338547392_shay-03.jpg 1 червня до Міжнародного дня захисту дітей в Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського в мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» було відкрито фотовиставку відомого фотомайстра Валерія Шайгородського «Острів дитинства».

Фотохудожник зізнався, що почав розуміти світ дітей, коли став "дідусем і бабусею". На відкритті були присутні М. Турчинов, В.Савенок, О. Письменний, Л.Дворковий, відвідувачі та працівники бібліотек.

Виставка буде працювати впродовж червня 2012 року. Запрошуємо всіх чернігівців і гостей міста поринути в світ дитинства та отримати гарний настрій.


Відкриття виставки
20 квітня 2012 року
в Центральній бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського відкрилась фотовиставка «Фотоподорожі» аматорів фотоклубу «Чернігів». В ній беруть участь Дворковий Л.С., Чаленко Б.І., Тугучов В.А., Катіман В.В..

На виставці були присутні відомий фотохудожник Шайгородський В.М. – член національної спілки фотохудожників України, Дульцев М. Г. - керівник фотоклубу «Чернігів», бібліотечні працівники.

Виставка буде експонуватися до кінця квітня 2012 року.


Кожний знає, що малювати можна олівцями, фарбами, крейдою, вугіллям і навіть паличкою на снігу. А чи можна виконати малюнок ниткою? Виявляється, нічого неможливого в цьому нема.

Автори представлених робіт

27 лютого в мистецький галереї відкрилась виставка "Руками створена краса"




На виставці представлено 34 роботи вишитих учнями Чернігівської загальноосвітньої школи для дітей з вадами слуху, котрі є постійними читачами Центральної міської бібліотеки для дітей ім. О.П.Довженка.
Незвичайні вишивки виконані шовковими стрічками та в техніці нитяної графіки. Нитяна графіка – графічна техніка отримання зображення на картоні чи іншому твердому матеріалі. Як вид мистецтва вперше з'явився в Англії. Нитки можуть бути звичайні швейні, кольорові шерстяні, шовкові та інші.
Переваги цієї техніки в тому, що вона не потребує особливої попередньої підготовки, вироби виконуються доволі швидко і акуратно з першого разу.
Крім цього заняття ізографікою виховує у дітей посидючість і терпіння, розвиває абстрактне мислення, окомір і дрібну моторику.
Вишиті картини талановитих вихованців школи брали участь у Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах учнівської творчості.




Максим Дмитренко30 січня у мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» відкрито виставку молодого фотографа Максима Дмитренка «…Мій світ...».

Це його перша виставка. На ній представлено 24 роботи у жанрі пейзаж, портрет та інше.
Юнак народився в смт Короп Чернігівської області в 1990 році. У 2007 році закінчив міську школу і поступив до Ніжинського державного університету, де отримав ступінь бакалавра за спеціальністю англійська мова та література. Зараз навчається заочно на спеціаліста.
Художньою фотографією захопився ще в дитинстві, а зайнявся всерйоз - на другому курсі університету. Максим цікавиться різними напрямами фотографії, але улюбленими є пейзаж, портрет та жанр.
У пошуках матеріалу фотохудожник об'їздив чимало куточків рідного Придесення та Кримського півострова.
Максим є членом фотоклубу "Чернігів". В його роботах відчувається любов до життя, природи, людини.



2011 рік

/Files/photogallery/7957/IMG_1543.JPGВ листопаді 2011 року була відкрита виставка вишивок «Душі чудовий вернісаж», автором якої є бібліотекар центральної бібліотеки ім. М.Коцюбинського Марина Криволап.
Марина, зовсім молода жінка, але вже досвідчена майстриня художньої вишивки, учасниця багатьох міських та обласних виставок народного мистецтва, мистецьких свят, ярмарків.

Божа Матір, лики святих, портрети, пейзажі – все це створили вправні руки майстрині. На виставці представлено 22 роботи, але це тільки часточка того, що зроблено майстринею. Запрошуємо всіх бажаючих отримати справжнє задоволення від мистецтва художньої вишивки.


Андрій СагайдачнийАндрій СагайдачнийВолодимир КравченкоВолодимир КравченкоУ березні 2011 року в мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» центральної бібліотеки імені М.М. Коцюбинського (читальний зал) відбулося відкриття виставки «Хвилини натхнення» художніх робіт студентів Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Володимира Кравченка та Андрія Сагайдачного.
Картини, представлені в експозиції, - це творчий доробок двох молодих, але дуже перспективних студентів факультету початкового навчання. Кожний з художніх образів народжувався у хвилини натхнення і тому несе не тільки естетичну насолоду, але і певні філософські міркування про природу речей, про навколишній світ.
Володимир і Андрій постійно знаходяться у творчому пошуку, випробують різні техніки, стилі, експериментують.
Отже, будемо сподіватися на нові творчі звершення цих молодих креативних людей, які ще не раз будуть радувати наше місто своєю творчістю. (Марина Коновальчук, канд.пед. наук, керівник програми "Світ творчості")


/Files/images/vistavka1.jpg В стінах міської бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського вже традиційними стали покази фоторобіт чернігівських професійних фотохудожників і фотографів-аматорів.
Запрошуємо громаду відвідати персональну виставку фотографій «Чернігів в обличчях» молодого фотографа-аматора Олексія Письменного. На виставці представлено близько 40 робіт – це портрети відомих жителів Чернігова, журналістів, гостей міста і простих чернігівців.
Презентуючи виставку, секретар обласної організації НСФХУ Валерій Шайгородський відмітив майстерність автора в такому складному жанрі як фотопортрет.
Олексій Станіславович Письменний народився 9 листопада 1987 року в місті Чернігові. Навчається в Чернігівському інституті інформації, бізнесу та права. Стаж роботи з фотографією – 8 років.


Марина Шиш


Читальну залу міської бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського прикрасила художня виставка "Небесний промінь душу обів'є" Марини Шиш. Це друга виставка живопису молодої художниці. Експозиція невелика – всього дев’ять картин: пейзажі, натюрморти.

Тематикою своїх робіт художниця обрала чудовий світ природи, квітів. Кожна з них дарує тепло, радість та красу, кожна з них наповнена добром, світлом, гармонією, позитивом молодої душі.
Марина Миколаївна Шиш народилася 5 липня 1982 р. в місті Чернігові. Закінчила Чернігівський державний інститут економіки і управління за фахом «маркетинг».Окрім живопису Марина цікавиться медициною та психологією, танцює в школі сучасного танцю.
Бажаємо Марині нових успіхів, творчих злетів.


Олексій Тихонович Гузь
Нова зустріч в мистецькій галереї. Знайомтеся

Фотопейзажі - моя радість,
Вони як пісня для душі.
Чарують серце неповторною красою,
Немов ті співи солов'їні навесні.

Олексій Гузь

Олексій Тихонович Гузь, ветеран праці, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, народився в селі Синявка Менського району Чернігівської області. Після навчання з 1944 по 1951 рік служив на бойових кораблях Чорноморського флоту.
В Чернігові живе з 1954 року. Працював токарем на заводі "Жовтневий молот", заочно закінчив Ленінградський станкобудівельний технікум. З 1971 року п'ятнадцять років пропрацював на заводі автозапчастин начальником технологічного бюро інструментального цеху, начальником бюро раціоналізації, винахідництва, нової техніки та технічної інформації.
Тільки в 1955 році здійснилася мрія дитинства фотохудожника: на премію за раціоналізаторську пропозицію він купив свій перший фотоапарат "Москва-2". З тих пір не розлучається з фотоапаратом.
Своє бачення природи та любов до неї автор втілює в фотопейзажі рідного краю.


Автопортрет



Представляємо персональну виставку світлин Валерія Кругерського "Двома словами" .

"О себе: родился в 1961-м. Закончил Черниговский педагогический институт в 1983 году, работал учителем в Новгород-Северском районе и Славутиче, на КСК и ЧАЭС.
Первый фотоапарат - дедов "ФЕД" с выдвижным тубусом объектива 1939 года выпуска - с большим страхом и восторгом взял в руки в 12лет. Фотохимия, увеличители, бачки для проявки плёнки, красный свет в ванной комнатушке, волшебное проявление черно-белой картинки на чистом листе...
С тех пор техника сильно изменилась, но миг есть миг. Жанр, природа, животные - мне интересновсё, что эмоционально и живо..."


Валерій Шайгородський



Мистецька галерея у бібліотеці наповнилася образами наречених. "Мелодія кохання" - про миттєвості щастя мовою фото Валерія Шайгородського.

Валерій Миколайович Шайгородський народився 23 квітня 1955 року на Дніпропетровщині. З 60-х років живе і працює в Чернігові.
Член Національної спілки фотохудожників України з 1993 року, зараз - відповідальний секретар обласного відділення спілки. Учасник і дипломант багатьох міських, обласних, національних та міжнародних фотовиставок, фотоярмарок, бієнале, конкурсів. Має срібну медаль. Кращі твори автора відмічені на Китайському та Бразильському фотосалонах.
Серед основних пріорететів фотомитця - художня фотографія.


Любов до рідного краю, захоплення її природою, чудове вміння схопити ту єдину мить і передати настрій - все це у роботах Олега Миколайовича Грицюка, представленних на фотовиставці "Деснянський край - чудовий край"

«О СЕБЕ:
Родился в 1941 году в Одессе. Перед войной семья переехала в Чернигов, откуда родом мои родители. В Чернигове прошла вся жизнь, за что благодарю судьбу. Для меня лучше Чернигова, прекраснее Черниговщины и Десны места нет. Учился в средней школе № 2, а потом в Горьковском институте инженеров водного транспорта.
После окончания ВУЗа работал по специальности в Днепропетровском, Черниговском речных портах и других организациях, связанных с рекой и флотом. Перед выходом на пенсию с большим удовольствием работал в ОАО «Облтеплокомунэнерго».
Основные увлечения - река, рыбалка, лес, фотография, классическая музыка. Люблю работать с деревом. С велосипеда слезаю, когда ложусь спать или когда на ногах лыжи.
На природе с фотоаппаратом не расстаюсь. Признаю только пейзаж классический. Природа совершенна и никакие «поп», «нео», «сюр» и прочие «измы» не в состоянии передать это совершенство.
Я хочу показать Вам свою любимую и неповторимую Черниговщину. Насколько удалось - судить Вам».

Кiлькiсть переглядiв: 1775