Всеукраїнська акція "Олімпійська книга" в бібліотеці

Вже другий рік поспіль Національний олімпійський комітет України проводить Всеукраїнські акції «Олімпійська книга» та «Олімпійський куточок», в рамках якої здійснюється безкоштовне забезпечення закладів освіти України літературою олімпійської тематики та спортивним інвентарем.

/Files/images/pod/CIMG начало.JPG


В Центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського 12 листопада 2012р. відбувся захід на підтримку Всеукраїнської акції «Олімпійська книга», ініціаторами якої є олімпійці, уродженці Чернігівщини. Мета акції – пропаганда здорового способу життя серед молоді.


На заході були присутні:

/Files/images/pod/CIMG9129.JPG


Ніна Лемеш -
заслужений майстер спорту з біатлону, чемпіонка Європи, учасниця трьох Зимових Олімпійських Ігор, екс-капітан збірної України з біатлону;


/Files/images/pod/CIMG Коробко Оля.JPG


Ольга Коробко
– заслужений майстер спорту, срібний призер Олімпійських ігор в Пекіні 2008 року з важкої атлетики;

/Files/images/pod/IMG Давидова.jpgНаталія Давидова
- заслужений майстер спорту, бронзовий призер Олімпійських ігор в Пекіні 2008 року з важкої атлетики.


Були запрошені студенти залізничного професійного училища. Серед студентів проходила вікторина по олімпійським іграм. Були розіграні цікаві призи. Гостям заходу було подаровано 17 книг про спорт та Олімпійські ігри.

/Files/images/pod/IMG выкторина.jpg/Files/images/pod/IMG зал1.jpg/Files/images/pod/IMG учасник1.jpg/Files/images/pod/CIMGребята.JPG

/Files/images/pod/IMG общая.jpg


Презентація книги

/Files/images/pod/PA090003.JPG
29 жовтня
в читальному залі Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року – 2012» в номінації наукова література та до 68- річниці визволення України від фашистських загарбників презентувалось нове видання Чернігівської ОДА та Українського інституту національної пам‘яті «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни: Матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 року», яке видано у 2012 році видавництвом «Десна – Поліграф» накладом 500 примірників.

/Files/images/krascha_kniga_roku/книга2012(2).jpg

Це видання представлене з нагоди заходів вшанування пам‘яті жертв Корюківської трагедії 1943 р., що затверджені відповідним Указом Президента України, постановою Верховної Ради України «Про вшанування пам‘яті жертв Корюківської трагедії під час Другої світової війни» від 21 жовтня 2011 р. № 3965 – VI, розпорядження Кабінету Міністрів України «Про заходи у зв‘язку з 70 - роковинами Корюківської трагедії» від 25 квітня 2012 р. № 235 –р, є результатом спільних зусиль чернігівської обласної і районної влади, громадськості, свідків трагедії, науковців і краєзнавців, Українського інституту національної пам‘яті.

/Files/images/pod/PA090006.JPGСергій Лаєвський, Сергій Бутко

На презентації виступили Сергій Бутко - науковий співробітник Українського інституту національної пам‘яті Чернігівської області, один із упорядників книги та Сергій Лаєвський – директор обласного історичного музею ім. В. Тарновського, член редакційної колегії, які вказали на виняткову консолідацію суспільства і влади щодо цієї сумної і водночас важливої для України теми.

/Files/images/pod/PA090016.JPG


З оглядом книжкової виставки "Національна пам'ять" на якій в тому числі представлена книга "Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни: Матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 року"
виступила завідувачка читальним залом Ольга Гайова.

Відеосюжет

Телебачення Чернiгiв Телевидение Чернигов канал Новий Чернiгiв онлайн ТВ5


Рідна земле моя, ти козацького славного роду!

12-14 жовтня відбувся Восьмий міський фестиваль козацької культури "Чернігів - місто козацької слави", присвячений Дню українського козацтва. Відкрився фестиваль інформаційною годиною "Рідна земле моя, ти козацького славного роду!" 12 жовтня о 15:00 в Центральній міській бібліотеці імені М.М. Коцюбинського.

/Files/images/pod/P9230052.JPG"Державницька ідея часів козаччини-гетьманщини"
- головна тема виступу завідувачки читального залу Ольги Гайової. Вона ж презентувала добірку видань відповідної тематики.

/Files/images/pod/Безымянный.JPG

Відвідувачам було запропоновано перегляд фільму "Історія українського козацтва", створенного за сприяння Всеукраїнського Громадського об'єднання "Всеукраїнське козацьке військо". Цей фільм дає можливість зрозуміти унікальне і особливе місце та роль українського козацтва у вітчизняній історії.


Презентація книги

/Files/images/pod/images (12).jpg

1 жовтня
Міжнародний день музики, який започатковано в 1975 році за ініціативи російського музиканта Д. Шостаковича. Це свято музикантів та музикознавців та всіх, хто знає і любить музику.


/Files/images/pod/P9120009.JPGВ цей день в ЦБ ім. М. Коцюбинського відбулась презентація книги кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України, начальника управління культури міської ради О.П. Васюти «Музичнакультура Чернігівщини – тезаурус України». Вона проходила в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року – 2012» в номінації «наукова література».

Відкрила презентацію директор Чернігівської міської ЦБС та ведуча Власенко Н.І.. Вона наголосила, що в наукових працях з історії та теорії розвитку музичної культури Чернігівщини висвітлюються історико-культурологічний контекст музичної регіоники: симфонічного та хорового виконавства, композиторської творчості, бандурництва та лірництва, музичної Шевченкіани Чернігівщини.

/Files/images/krascha_kniga_roku/книга2012(1).jpg

Автор познайомив гостей зі своєю книгою. З обговоренням книги виступили: Кавунник О.А. – доцент Ніжинського педагогічного університету імені М.В. Гоголя, Бадалов О.П. - викладач міської школи мистецтв, Куровська Л.Д. - викладач музичного училища імені Л.М. Ревуцького, Вачнадзе І.І. – викладач музичної школи, Буренок І.С.- голова обласної організації профспілок культури. Від колективу бібліотечних працівників міської ЦБС заступник директора по роботі з дітьми Маджуга Г.І. привітала Васюту О.П. з виходом нової книги.

/Files/images/pod/P9120017.JPGКавунник О.А./Files/images/pod/P9120020.JPGБадалов О.П./Files/images/pod/P9120030.JPGКуровська Л.Д./Files/images/pod/P9120024.JPGВачнадзе І.І./Files/images/pod/P9120038.JPGБуренок І.С./Files/images/pod/P9120033.JPGМаджуга Г.І./Files/images/pod/P9120023.JPG

Відеосюжет:

Телебачення Чернiгiв Телевидение Чернигов канал Новий Чернiгiв онлайн ТВ13


День відкритих дверей "Віват, бібліотеко!"

/Files/images/pod/s30581917.jpg

30 вересня
до Всеукраїнського дня бібліотек в Центральній бібліотеці імені М. Коцюбинського відбувся День відкритих дверей «Віват, бібліотеко!».
В цей день, як завжди, бібліотека працювала для читачів!

Дійство почалось об 11.00 год. і тривало протягом дня.

Гостей зустрічав аматорський молодіжний театр «23», на ганку розташувався «Книжковий майданчик», де були представлені книжкова виставка нових надходжень і виставка сучасних періодичних видань, стіл експрес-запису до бібліотеки, проходила акція «Віддай книгу в гарні руки».

/Files/images/pod/s38593350.jpgВ мистецькій галереї «Вернісаж у бібліотеці» відбулось відкриття виставки фоторобіт Віктора Кошмала «До Довженкових джерел».

/Files/images/pod/s94135916.jpg
Також в цей день театр-студія ЗОШ № 20 представила виставу за творами М. Коцюбинського «Світ не без добрих людей»;

Савченко Вікторія провела майстер-клас з техніки «квілінг»;

першу свою бібліотечну фотосесію провів Артем Сініцин; всі відвідувачі бібліотеки отримали сертифікати на безкоштовне користування Інтернетом.

/Files/images/pod/CIMG0039.JPG

В читальному залі курсанти ЧВЛПФП взяли участь в подорожі по лабіринтах бібліотечних фондів "Бібліонавігатор": в конкурсі з кращого орієнтування на місцевості "Як пройти в бібліотеку?";

/Files/images/pod/CIMG0047.JPG/Files/images/pod/CIMG0051.JPG
в бліц-естафеті на творче читання прози білим віршем;

в змаганні на вміння розставити книги і слова за алфавітом.

/Files/images/pod/CIMG0057.JPG


Найбільше пожвавлення викликав конкурс на швидкість пакування книг.

/Files/images/pod/IMG_1594.JPGФото Артема Сініцина


Виявилось, що такі вміння потрібні не тільки бібліотекарям, а й військовим.

/Files/images/pod/IMG_1618.JPGФото Артема Сініцина/Files/images/pod/s35140405.jpg

В цей день бібліотеку відвідали курсанти Чернігівського юридичного коледжу та учні ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, яким дуже сподобались заходи, підготовані бібліотекарями,

а бібліотечні працівники сподіваються, що для багатьох бібліотека стала привітною домівкою, зручним місцем для роботи, приємною вітальнею для спілкування з друзями та майданчиком для вирішення різних проблем.


Міжнародний обмін досвідом

/Files/images/pod/все в парке.jpg

Працівники Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи відвідали Гомель!
Для них були організовані дуже цікава екскурсія в маєток князів Паскевичів та оглядова екскурсія по місту.


/Files/images/pod/вход фойе все.JPGГомельська центральна міська бібліотека ім.О.Герцена/Files/images/pod/все у входа в б-ф 4.JPGГомельська бібліотека-філія №4/Files/images/pod/CIMG0183.JPGГомельська обласна бібліотека


Працівники міських бібліотек Чернігова ознайомились з роботою гомельських бібліотек, обмінялись досвідом.
Бібліотекарі відвідали Гомельську центральну міську бібліотеку ім. О.Герцена, ознайомилисьз молодіжним інтелект-центром, який поєднує в собі класичну бібліотеку і передові комп’ютерні технологіїта Гомельською обласною універсальною бібліотекою ім. В.І.Леніна.

Всі одержали задоволення від поїздки!


/Files/images/pod/S7300038.JPG
В читальному залі ЦБ ім. М.Коцюбинського 23 серпня з нагоди святкування Дня прапора і Дня Незалежності України була проведена літературно-мистецька година "Прапор - символ української державності". Цікаві відомості про символіку прапора розповіла завідувачка читального залу ЦБ ім. М. Коцюбинського Ольга Гайова.

/Files/images/pod/kodPraporu.jpgВідвідувачам було запропоновано перегляд фільму "Таємний код прапора" із циклу передач "У пошуках Істини" на каналі СТБ, в якому коротко здійснюється історичний огляд становлення українського прапора та значення його кольорів.


Нічне рандеву у бібліотеці

/Files/images/pod/CIMG9422.JPG


В Чернігові в п`ятницю 27 липня в Центральній бібліотеці імені М.Коцюбинського міської централізованої бібліотечної системи вперше було проведено «Ніч в бібліотеці».


Це новий проект закладу, де використовувався досвід європейських бібліотек, бібліотек України, а також реалізувались власні цікаві та оригінальні ідеї. /Files/images/pod/CIMG9419.JPG
Програма бібліотечного надвечір`я була присвячена кіномистецтву.

Захід відкрила директор міської ЦБС Власенко Н.І., заслужений працівник культури України.

/Files/images/pod/P7110045.JPG


А далі на учасників заходу чекала бабуся Ягуся, яка провела в володіння дитячої бібліотеки імені О.Довженка, презентувала фотовиставку місцевого фотографа В.Шайгородського «Світ дитинства» та дала «перепустку» в дорослий світ бібліотеки імені М.Коцюбинського, де і проходило основне дійство.

/Files/images/pod/P7110077.JPG/Files/images/pod/P7110058.JPG

/Files/images/pod/P7110124.JPG
Відвідувачі заходу мали можливість поспілкуватися з «нічними гостями» - Надією Галковською, поетесою, авторкою пісні «Козачка» та Євгеном Шпилевським, засновником чернігівського кінофестивалю «Хлопушка».

Для учасників були проведені вікторини, квести, конкурс «Нетаємні фонди», а також перегляд художнього фільму «Ангел».

Веселий настрій створювали актори аматорського «Театру-23» (керівник Т.Янко).

/Files/images/pod/P7110137.JPG

Всіх гостей пригощали брейк-кавою, а найактивніші учасники заходів отримали подарунки.

Задоволення отримали не лише відвідувачі, а й самі бібліотекарі.

Відеосюжет:

Чернігівці ночували в бібліотеці

Більше:

http://pivnich.info/persha-nich-u-bibliotetsi-projshla-v-chernihovi-video/

нiч у бібліотеці http://www.newch.tv/profile_program2.php?itemid=14933

http://www.ukrinform.ua/ukr/newspersha_nich_u_bibliotetsi_v_chernigovi_proyshla_na_ura_1744803

http://svoboda.fm/Culture/218071.html?fb_action_ids=367667703306741&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366


Сьогодні у нас свято!

кн.в. Краща книга року-2011


Друзі книги та бібліотеки, автори та їх прихильники зібралися на урочистості з нагоди відзначення лауреатів Чернігівського обласного літературного конкурсу " Краща книга року - 2011".
Пропонуємо Вам фотозвіт з місця події - читального залу нашої бібліотеки.

 Сіверські=

Урочистості відкрив виступ академічного ансамблю пісні і танцю обласного філармонічного центру "Сіверські клейноди", художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк.

Вручення премій лауреатам

Валерій Лозовий, видавець


Переможець в номінації "Видавець року" Валерій Лозовий.


Алла ДоценкоА.В. Доценко
, керівник авторського колективу книги "Спас Чернігівський", що отримала премію міського голови та І місце в номінації "Науково-популярна література"

Коваленко О., Лисенко О., Цимбаленко І.

О.Б. Коваленко, О.В. Лисенко, І.М. Цимбаленко,
упорядники книги "Партизанська слава. Чернігівська область", яка отримала І місце в номінації "Наукова література"

Морозов О.В.

Морозов О.В.
, упорядник книги Харлампович К.В. "Нариси з історії грецької колонії в Ніжині XVII-XVIIIст.", яка отримала І місце в номінації "Наукова література"

Ткач М.М.Ткач М.М., переможець в номінації "Проза"

Власенко Г.
Власенко Г.З.
, переможець в номінації "Публіцистика"

Брик О.Г.М.Бордонос

О.Г. Брик, М.Г. Бордонос , переможці у номінації "Література для дітей та юнацтва"

Вітання переможців конкурсу

 Сіверські=дошкільнята на святіП\'ятикласниця читає П.Глазовогопривітання ансамблю

оформлення залу Рідні=
Святкового настрою учасникам нагородження додало оформлення залу, здійснене членами клубу "Рідні джерела", що діє при бібліотеці-філії №4. Виставка робіт майстринь

Лауреати конкурсу 2011Лауреати обласного літературного конкурсу "Краща книга року - 2011"


Вітаємо колег з Днем працівників культури і ділимося враженнями!

/Files/images/yarmarok_nnovatsy/IMG_2841.jpg


21 травня
ми відвідали ярмарок інновацій "Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади". Бібліотекарів радо приймали Український дім та Національна парламентська бібліотека України. Неспокушену уяву бібліотекарів вразив дійсно європейський масштаб подій. стільки бібліотекарів одночасно ми ніколи не бачили!

/Files/images/yarmarok_nnovatsy/IMG_2858.jpg

Ще важче собі уявити ту кількість уваги, шанобливого ставлення до бібліотекарів з боку владних та комерційних структур.

Дякуємо організаторам за надану можливість поспілкуватися з колегами, подивитися один одному в очі, впенитись ще раз в тому, що бібліотекарі та іноваційні ідеї - поняття нероздільні, отримати творчий поштовх ще на рік, до нових зустрічей.

А також вітаємо нашу колегу Олену Кострицю з перемогою презентації ії проекта "Ти не один" на конкурсі глядацьких симпатій.

/Files/images/yarmarok_nnovatsy/IMG_2865.jpg/Files/images/yarmarok_nnovatsy/IMG_2908.jpg/Files/images/yarmarok_nnovatsy/IMG_2910.jpg


«Пам‘ять і героїчна слава» - літературне свято до Дня Перемоги

7 травня в Центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулось літературне свято «Пам‘ять і героїчна слава», присвячене 67-річниці Великої Перемоги.

обкл.Партизанська слава Черн.обл. Захід розпочався хвилиною мовчання та переглядом документальної хроніки.

Також, в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року» відбулась презентація книги «Партизанська Слава. Чернігівська область», яка висвітлює трагічні події, що мали місце на тимчасово окупованій території Чернігівщини у 1941 – 43 роках.

Книга видана у 2011 році видавництвом «Видавництво «Десна Поліграф» тиражем 200 примірників. Видання містить добірку документів, які дозволяють скласти уявлення про партизанський рух в регіоні.

Коваленко О.
На презентації виступили упорядники книги Коваленко О.Б. – професор, директор інституту історії, етнографії та правознавства ім. О.М. Лазаревського та Лисенко О.В. – директор пошукового агентства. Висловила своє враження про книгу провідний бібліотекар ЦБ імені М. Коцюбинського Єфименко Т.Г..

Працівниками читального залу була підготовлена книжкова виставка «Пам‘ятає світ врятований».

 23
Захід закінчився літературно-театральною композицією «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» у виконанні молодіжного аматорського театру «23».

На святі були присутні слухачі Чернігівського інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Ушинського, бібліотечні працівники та ЗМІ.


Презентація книг в рамках конкурсу
"Краща книга року"

/Files/images/pod/презентація Г.Власенка, В.Щербонос.jpg

27 квітня 2012 року
в читальному залі центральної бібліотеки імені М.М.Коцюбинського в рамках обласного літературного конкурсу «Краща книга року-2011» відбулися презентації книг Григорія Власенко «Не поле перейти» та Василя Щербоноса «В обіймах слова».

обкл.Власенко Г. Не поле перейтиобкл.Щербонос В. В обіймах слова

На зустріч з авторами книг прийшли працівники шкільних бібліотек та міської ЦБС. Перед присутніми виступили В.Михайлишин (головний редактор видавництва «Джерело М»), М.Ткач (головний редактор журналу «Літературний Чернігів»), П.Крапив’янський (заступник голови Ніжинської ради ветерані), працівники бібліотек, які поділилися своїми враженнями від прочитаних книг.

Михайлишин В.В. Михайлишин/Files/images/pod/В.Щербонос, П.Крапив\'янський.jpgП. Крапив'янський, праворучСмоляк Г.І.Галина Смоляк


Новий проект про С. Русову

/Files/images/pod/s13718292.jpg/Files/images/pod/s82487196.jpg
3 квітня
в читальному залі Центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського відбулась презентація громадсько-просвітницького проекту «Софія Русова і українська ідея», який організували обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. К.Ушинського і Центральна бібліотека ім. М. Коцюбинського міської ЦБС.
Присутніми були працівники освіти та культури області.

Єрмак В.О.
Ведучий: Єрмак В.О. – історик-краєзнавець, співзасновник благодійного фонду Софії Русової.

Виступив Тандура В.М. – виконуючий обов‘язки ректора інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Ушинського, який розповів про внесок С. Русової у розробку фундаментальних теоретико-методологічних основ української школи системи освіти, національного виховання та реалізації їх на практиці.

/Files/images/pod/s13482485.jpg

До уваги присутніх був

Кiлькiсть переглядiв: 377